Україна - територія вільних людей
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Португалія

Аналітика
Кулеба не очікує відкату в санкційній політиці ЄС через енергетичний шантаж росії
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не очікує відкату у санкційній політиці ЄС щодо росії внаслідок енергетичного шантажу рф, хоча й прогнозує спроби з її боку розхитати ситуацію.
Сьогодні, 14:57
UA|TV - це єдиний інформаційний цілодобовий телеканал іномовлення, який адресований широкій іноземній аудиторії і покликаний доносити усьому світові об’єктивну, актуальну та цікаву інформацію з України і про Україну з перших вуст.
росія порушила всі міжнародні конвенції за час окупації ЗАЕС - Галущенко
росія порушила всі міжнародні конвенції за час окупації Запорізької АЕС. Щоб змусити загарбників покинути станцію, Україні необхідна максимальна міжнародна підтримка.
Сьогодні, 14:29
Шольц: Ми будемо й надалі підтримувати Україну - військово, фінансово і морально
Німеччина з союзниками продовжить підтримувати Україну та докладе максимум зусиль для розслідування воєнних злочинів росії.
Сьогодні, 14:22

COVID-19 І ВАШІ ІММІГРАЦІЙНІ ПРАВА

Пандемія COVID-19 сколихнула весь світ і поставила мільйони людей в складне матеріальне становище. Багато людей почали звертатися за соціальною допомогою до держави. До нас теж почали телефонувати наші клієнти і запитувати чи мають вони право на той самий доступ до цих благ, що і громадяни США. Як правило, ми не рекомендуємо для іммігрантів подаватися на соціальні допомоги у зв’язку із тим, що більшість із них колись спонсорувалися і надавали Affidavit of Support про те, що не стануть фінансовим тягарем для держави, і повинні звертатися до своїх спонсорів за матеріальною підтримкою, а не до держави. Але під час COVID-19 уряд вніс деякі виключення, про які вам варто знати. В даній статті мова буде іти про соціальні права іммігрантів, які знаходяться в США по зеленій карті або неімміграційній візі.

Працевлаштування
Чи можу я взяти відпустку через хворобу? Що якщо мені потрібно доглядати за хворим або за дітьми, які сидять вдома?

Відповідно до федеральних, штатних і місцевих законів у вас є можливість брати оплачувану відпустку. Новий федеральний закон про відпустку через хворобу дозволяє працівникам підприємств, на яких працює менше 500 чоловік, брати 10 днів (або 80 годин) оплачуваної відпустки через хворобу зі збереженням звичайної зарплати, якщо у працівників є симптоми COVID-19, вони знаходяться на карантині чи звернулися за отриманням медичного діагнозу. Крім того, ви можете взяти до двох тижнів (або 80-ти годин) оплачуваної відпустки через хворобу в розмірі 66% від вашої звичайної зарплати, якщо вам необхідно доглядати за хворим або за дитиною, якщо закрита школа або дитячий заклад. Ви можете взяти 10 додаткових тижнів оплачуваної сімейного відпустки або відпустки через хворобу в розмірі 66% від вашої звичайної зарплати для догляду за дітьми, які не відвідують школу або дитячий сад. Ви повинні пропрацювати 30 днів, щоб отримати ці пільги. Ці нові пільги доповнюють, а не замінюють ті пільги, які у вас вже є до 31 грудня 2020 року. Проте, зверніть увагу, що підприємства, в яких працює менше 50-ти осіб, можуть спробувати відмовити у відпустці по закриттю шкіл або установ по догляду за дітьми, якщо це може поставити під загрозу їх бізнес.

Чи можуть мене звільнити якщо я захворію або отримаю діагноз COVID-19?

Відповідно до Закону «Про медичну відпустку і відпустку за сімейними обставинами», роботодавець не може звільнити вас, якщо ви захворіли. Однак, цей захист доступний тільки певним співробітникам, зокрема тим, хто пропрацював не менше 1 року на даного роботодавця. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, поговоріть з юристом по трудовому праву.

Що таке страховка по безробіттю? Чи маю я право на отримання допомоги по безробіттю?

Страховка по безробіттю - це грошова допомога, що виплачується деяким працівникам, які втратили роботу не зі своєї вини і, в цілому, готові і здатні працювати. У кожного штату свої особливості надання страховки по безробіттю. Крім того, федеральний закон CARES (стимул) значно розширив доступ до страховки по безробіттю. Для отримання додаткової інформації перегляньте ці інформаційні бюлетені та питання, які часто запитують. Для того, щоб подати заявку на допомогу з безробіття, знайдіть свій штат на цьому сайті . Щоб мати право на отримання страховки по безробіттю, у вас повинен був бути дійсний дозвіл на роботу в період, коли ви працювали, і у вас повинен бути дійсний дозвіл на роботу в період, протягом якого ви отримуєте допомогу. Це означає, що працівники без необхідних документів (нелегали) не можуть отримувати допомогу по безробіттю. Вам потрібно ознайомитися з правилами свого штату, щоб переконатися, чи є у вас право. Отримання допомоги по безробіттю під час COVID-19 не буде братися до уваги імміграційним офіцером, коли ви будете подавати документи на зелену карту або громадянство в майбутньому.

Чи потрібно мені доводити, що я шукаю роботу, отримуючи допомогу по безробіттю під час пандемії?

За звичайних обставин, для отримання певних соціальних пільг від вас могли вимагати доказів, що ви шукаєте роботу. Однак, під час пандемії коронавіруса вам не потрібно доводити пошук працевлаштування, щоб отримати допомогу по безробіттю. Звертаємо вашу увагу, що це виключення, ймовірно, зміниться після того, як пандемія вщухне.

Якщо я звернуся до лікарні, щоб пройти тестування на наявність COVID-19 або для його лікування, чи вплине це на мій імміграційний статус відповідно до правила «державного утриманця» (public charge)?

Ні. Відповідно до нещодавнього закону про державне утримання, у випадку якщо імміграційна служба встановить факт отримання соціальних пільг, вам може бути відмовлено у видачі зеленої карти або громадянства. Але під час пандемії, уряд вніс виключення. Уряд оголосив, що «лікування або профілактичні послуги, пов'язані з COVID-19, не будуть мати негативного впливу на будь-якого іноземця в контексті майбутнього аналізу з приводу державного утримання». Це означає, що тестування або отримання лікування від COVID-19 не враховуватимуться при розгляді питання на державне утримання, навіть якщо Медікейд (Medicaid) або інша державна програма оплачує послуги.

Чи можу я пройти тестування на COVID-19, якщо у мене немає медичної страховки?

У березні 2020 року уряд прийняв нові закони, які допомагають з оплатою тестування на коронавірус. Ці закони дозволять вам безкоштовно пройти тестування на вірус, навіть якщо у вас немає медичної страховки. Якщо у вас немає документів, ваша можливість доступу до безоплатного тестування залежить від штату, в якому ви живете, і від клінік в вашому районі. У США в даний час нехватка тестів на COVID-19, тому в даний час вони не доступні для всіх, хто їх запитує. Навіть якщо тестування буде безкоштовним для вас, пам'ятайте, що лікування від COVID-19 не є безкоштовним і може бути дуже дорогим, якщо у вас немає страховки. Якщо у вас є симптоми коронавіруса, такі як висока температура і сухий кашель, скористайтеся функцією самоперевірки Центру по контролю захворювань, щоб дізнатися, чи рекомендують вони звернутися за медичною допомогою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/ symptoms-testing / index.html. Якщо так, то вам слід зателефонувати своєму лікарю. Обов'язково зателефонуйте за номером 911, якщо у вас виникли серйозні симптоми, такі як утруднене дихання і біль в грудях.

Імміграція
Чи відкриті зараз імміграційні офіси (USCIS)?

USCIS (Служба громадянства та імміграції США) призупинила роботу у всіх офісах по всій країні на період пандемії. USCIS  відкрила свої офіси 4 червня 2020 року і зараз надає пріоритет по розгляду справ на громадянство. До заявників, у яких була скасована урочиста церемонія на громадянство, почали надходити  запрошення. 

Що відбувається із петицією, яку я вже подав?

Сервісні центри USCIS все ще працюють. Тому петиції, надіслані в сервісні центри і які не потребують співбесід, такі як заяви на дозвіл на роботу і петиції про возз'єднання сім'ї, все ще розглядаються. Якщо у вас є документ про дозвіл на роботу або грін-карта, термін дії якої близький до закінчення, ви все ще можете подати заявку на відновлення документів. Якщо ваша заява вимагає співбесіди (в іноземному посольстві / консульстві на возз'єднання сім'ї або заяву на отримання грін-карти), то вашу співбесіду буде призначено (або перенесено) після того, як ці офіси знову відкриються.

Платежі економічного впливу / стимул

Чи отримаю я чек в результаті стимулу? Уряд включив до закону CARES положення, що передбачає одноразові виплати стимулів в розмірі до $1200 несімейним особам, які мають на це право, і до $2,400 подружнім парам, які мають на це право. Сім'ї з утриманцями у віці до шістнадцяти років також мають право на отримання $500 на кожну дитину. Якщо у вас є питання з приводу вашого права на отримання, ви повинні поговорити з податковим адвокатом або податковим агентом.

Чи враховуються платежі економічного впливу як доходи для допомоги SNAP, TANF або SSI?

Ні, виплата стимулу не рахується доходом протягом 12 місяців і не оподатковується. Виплата стимулу розглядається як «податковий кредит», і він не буду братися до уваги коли ви будете подавати документи на зелену карту або громадянство.

Більше інформації тут https://www.myusaimmigration.com.ua/blog_posts/covid_19_immigration_rights.html